یکشنبه دوازدهم مرداد 1399  ساعت 20 و 43 دقیقه و 03 ثانیه

ارتودنسی شاخه‌ای از دندانپزشکی است که درگیر توسعه و مدیریت بی نظمی و ناهنجاری دندانها ، فک و صورت است. اصطلاح فنی این مشکلات "مال اکلوژن" است که به معنی "نیش بد" است. ارتودنتیست ها مال اکلوژن را با بریس ، تراز وسط یا وسایل پزشکی برای کمک به بیماران در رسیدن به یک لبخند زیبا درمان می کنند.

در دانشکده ارتودنسی Dan Smethurst ، ما در درمان های صحیح دندان با استفاده از بریس های فلزی و شفاف و Invisalign تخصص داریم. ما کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان را در تمرین خود در تاورانگا می بینیم.

 
تفاوت بین ارتودنتیست و دندانپزشک چیست؟

اولین چیزی که ارتودنتیست ها را از دندانپزشکان جدا می کند ، تخصص است. ارتودنتیست ها لازم است که ابتدا دندانپزشک شوند. ارتودنتیست ها در پنج سال آموزشگاه معمولی دندانپزشکی شرکت می کنند ، اما پس از آن سه سال آموزش تخصصی اضافی (کارشناسی ارشد یا دکترا) را در ارتودنسی در یک دانشگاه معتبر می گذرانند.

ارتودنتیست به عنوان متخصص دندانپزشکی در شورای دندانپزشکی نیوزلند ثبت شده است. ارتودنتیست ها همچنین توسط سازمان های حرفه ای مانند انجمن ارتودنتیست های ارتقاء نیوزلند (NZAO) تأیید شده اند.

ارتودنتیست ها بیماران را برای تراز مجدد فک ، صاف کردن دندان ها و سایر روش های مرتبط با آن معالجه می کنند. آنها همچنین تخصص لازم برای تشخیص و مدیریت عوارض احتمالی را دارند که ممکن است در طول (یا زیر) درمان ایجاد شود. ارتودنتیست ها پر کننده ها ، حفاری ها ، سفید کردن دندان ها ، پاک کردن یا استخراج آنها را انجام نمی دهند. این همان چیزی است که شما باید دندانپزشک خود را ببینید.

ارتودنسی چیست

چه کسی به درمان ارتودنسی نیاز دارد؟

در دانشکده ارتودنسی Dan Smethurst ، ما دوست داریم که تفاوت درمان ارتودنسی را در زندگی بیماران خود ایجاد کنیم. ما موارد جزئی و عمده را درمان می کنیم و با استفاده از آخرین فن آوری ها ، تخصص خود را به کار می گیریم تا بتوانیم درمان را تا حد امکان روان اجرا کنیم.

اگر کنجکاو هستید که آیا ارتودنسی می تواند باعث بهبود دندان ، نیش یا فک شود ، در اینجا برخی از رایج ترین مشکلاتی که ما درمان می کنیم وجود دارد.

ارتودنسی چیست

صلیب با شلوغی

کراوینگ
کلاغ شدن یک مشکل بسیار شایع است و در مواقعی که فضای کافی برای دندان شما وجود ندارد ، رخ می دهد. این باعث می شود دندان ها برای فضا بجنگند و یکدیگر را بپوشانند.

صلیب با شلوغی

جادوگری
نقطه مقابل شلوغی یک مشکل فاصله است. اگر فضای زیادی در دهان شما وجود دارد ، بنابراین فضای زیادی برای دندان های شما وجود دارد ، می توانید شکاف ها ظاهر شوند و مکان های اصلی ساخت پلاک هستند.

صلیب با شلوغی

بیش از حد
ارتودنسی نه تنها در تصحیح مشکلات مرتبط با دندان بلکه در تراز کردن فک شما نیز متمرکز است. اگر دندانهای بالای شما روی دندانهای پایینی شما بنشیند ، این نشانه اضافه وزن است.

صلیب با شلوغی

UNDERBITE
نقطه مقابل یک اوربایت ، یک نوار زخم است ، جایی که دندانهای پایینی شما از بالای دندانهای شما خارج می شوند. مشکلات گزش شما می تواند به سلامت دهان و دندان منجر شود ، مشکلات گوارشی از جویدن نکردن غذا به درستی و دندان های آسیب دیده را به دنبال دارد.

صلیب با شلوغی
ارتودنسی یکی از بسیاری از تخصص های دندانپزشکی است. کلمه "ارتودنسی" از کلمات یونانی orthos گرفته شده است ، به معنی مناسب یا راست و عود به معنی دندان. ارتودنسی به طور خاص با تشخیص و درمان نادرست دندان و بی نظمی در ناحیه فک سرو کار دارد. در ابتدا ، درمان های ارتودنسی به سمت معالجه نوجوانان و پیش از نوجوانان انجام شده بود ، اما این روزها حدود 30 درصد از بیماران ارتودنسی بزرگسالان هستند.

برای دندانهای هماهنگ مزایای زیادی وجود دارد ، از جمله آن ها تمیز کردن راحت تر ، بهداشت دهان و دندان بهتر ، گفتار روشن تر و لبخند دلپذیر تر. اگرچه درمان ارتودنسی در هر سنی می تواند مؤثر باشد ، اما انجمن دندانپزشکی آمریکا پیشنهاد می کند که یک ارزیابی ارتودنسی در حدود هفت سالگی انجام شود. هرچه درمان ارتودنسی زودتر شروع شود ، هرچه سریعتر مشکل با موفقیت برطرف شود.

با ارتودنسی چه مشکلی قابل درمان است؟

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی همه کاره است که می تواند به تنهایی یا در ترکیب با دندانپزشکی فک یا صورت استفاده شود.

در اینجا برخی از شرایط متداول تحت درمان با ارتودنسی آورده شده است:

انحرافهای پیشرونده - اختلاف بین یک جفت فک بسته به عنوان یک اختلاف یا انحراف از عضلات خلفی شناخته می شود. نمونه ای از این اختلاف می تواند اوربیست (در جایی که دندانهای فوقانی از دندانهای پایینی جلوتر هستند) ، یا یک زیر بغل (جایی که دندانهای پایین بیشتر از دندانهای فوقانی به جلو هستند).

ازدحام بیش از حد - ازدحام بیش از حد یک مشکل معمول ارتودنسی است. هنگامی رخ می دهد که فضای کافی برای رشد و نمو طبیعی دندان های بزرگسال وجود نداشته باشد.

مشکلات زیبایی شناسی - یک لبخند مستقیم مستقیم ممکن است توسط یک دندان اشتباه نادرست دیده شود. متخصص ارتودنسی این دندان را می توان با سهولت و دقت ترمیم کرد. از طرف دیگر ، ارتودنتیست ها همچنین می توانند برای تغییر شکل و تجدید ساختار لب ، فک یا صورت کار کنند.
راه حل های ارتودنسی

ارتودنسی زمینه ای پیشرفته از نظر فناوری است که راه حل های پیچیده بسیاری را برای مال اکلوژن و سایر مشکلات زیبایی ارائه می دهد. متخصص ارتودنسی به منظور ارزیابی ماهیت دقیق اختلاف ، معمولاً معاینه بصری ، پرتونگاری پانوراما و مدلهای مطالعه (برداشت نیش) را انجام می دهد.

هنگامی که تشخیصی انجام شد ، انواع مختلفی از گزینه های درمانی ارتودنسی وجود دارد.

در اینجا مروری بر برخی از متداول ترین روشهای درمانی:

بریس های ارتودنسی ثابت - یک پایه دندانپزشکی فلزی یا سرامیکی به هر دندان چسبانده شده است و از طریق هر پایه یک سیم دندان قرار می گیرد. متخصص ارتودنسی با تنظیم منظم سیم می تواند به تدریج دندان ها را در تراز صحیح قرار دهد. با رسیدن به نتایج مطلوب ، پرانتزهای ثابت دندان کاملاً برداشته می شوند.

وسایل قابل جابجایی - طیف گسترده ای از وسایل قابل جابجایی وجود دارد که معمولاً در ارتودنسی مورد استفاده قرار می گیرد ، از جمله آن می توان از سرپایی که اوربیت ها را تصحیح می کند ، نگهدارنده هاولی که باعث بهبود موقعیت دندان ها حتی به عنوان اصلاحات فک می شود ، و صورت هایی را برای اصلاح یک زیر بغل استفاده کرد.

Invisalign® - این نوع جدیدتر و قابل جابجایی از تراز دندان است که کاملاً شفاف است. Invisalign® به دلیل ماهیت جداشدنی در خوردن اختلال ایجاد نمی کند و به روش مکانیکی مانند پرانتزهای سنتی فلزی کار می کند. همه بیماران کاندیدای Invisalign® نیستند.


  • آخرین ویرایش:یکشنبه دوازدهم مرداد 1399
نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

سوالات متداول ارتودنسی..........سه شنبه چهارم آذر 1399

فال حافظ..........شنبه یکم آذر 1399

5 ویژگی های یک مشاور عالی که باید داشته باشید..........جمعه سی ام آبان 1399

10 ویژگی یک مشاور بزرگ..........چهارشنبه بیست و هشتم آبان 1399

پیام خود را به آنجا منتقل کنید..........دوشنبه بیست و ششم آبان 1399

چرا سازمانها مشاوران را استخدام می کنند..........شنبه بیست و چهارم آبان 1399

چگونه می توان مشاور تجارت شد..........پنجشنبه بیست و دوم آبان 1399

چگونه می توان یک مشاور عالی کسب و کار کوچک را پیدا کرد..........یکشنبه هجدهم آبان 1399

خدمات مشاوره ای خود را مشخص کنید..........پنجشنبه پانزدهم آبان 1399

سوالات متداول ارتودنسی..........یکشنبه یازدهم آبان 1399

19 روش عملی و سرگرم کننده برای بهبود هجی کردن انگلیسی..........یکشنبه یازدهم آبان 1399

چگونه یک داستان کوتاه با 11 مرحله آسان برای جلب رضایت داستان ها بنویسیم..........پنجشنبه هشتم آبان 1399

گزینه های هزینه و درمان..........دوشنبه پنجم آبان 1399

آیا باید ارتودنتیست شوم (یک مسابقه یک دقیقه ای)..........چهارشنبه سی ام مهر 1399

چه تفاوتی بین وجود دارد دندانپزشک و متخصص ارتودنسی؟..........سه شنبه بیست و نهم مهر 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات