چهارشنبه هشتم مرداد 1399  ساعت 19 و 46 دقیقه و 22 ثانیه

متخصص ارتودنسی یکی از تخصص های دندانپزشکی است که هدف از آن جلوگیری و درمان بی نظمی های صورت و دندان مانند Overbite ، Underbite ، Crossbite ، نیش باز ، خط میانی نابجا و فاصله است. ارتودنسی با موفقیت بیماران در هر سنی را درمان می کند. ارتودنتیست ها دندانپزشکی واجد شرایطی هستند که بیشتر در سه سال تحصیل دانشگاهی در برنامه اقامت ارتودنسی شرکت می کنند. قبل از پرش به آنچه که یک ارتودنتیست در ابتدا انجام می دهد ، اجازه دهید بررسی کنیم که ارتودنتیست درمورد همه چیز چیست.

ارتودنتیست چیست؟
ارتودنتیست دندانپزشکی است که در زمینه درمان فک و تراز دندان تخصص دارد. تخصص آنها در صاف کردن دندان ها است. آنها این قدرت را دارند که از طریق کارشان به مردم در بهبود لبخند و اعتماد به نفس خود کمک کنند.

مزایای درمان ارتودنسی:
مزایای درمان های ارتودنسی شامل موارد زیر است:

یک دهان سالم تر.
ظاهر لذت بخش.
دندان های بلند
بهبود گفتار و توانایی جویدن.
شکاف های گسترده ای را بین دندان ها ببندید.
ارتودنتیست چه کاری انجام می دهد؟
ارتودنتیست ها غلط نادرست دندان ها و فک را اصلاح می کنند. مشکلات زیادی در ارتباط با سوء استفاده از دندان ها به عنوان مثال نقایص گفتار ، مشکل در جویدن و حفظ بهداشت دهان و دندان وجود دارد. متخصص ارتودنتیست با تجهیزات سخت افزاری از قبیل نگهدارنده و سرپوش سر و کار دارد تا ظاهر و توانایی فرد را در جویدن و بلع مواد غذایی بدون هیچ مشکلی بهبود بخشد. در زیر برخی از موضوعات مهمی که ارتودنتیست با موفقیت درمان می کند آورده شده است.

انحرافات قارچی: این شماره ارتودنسی به مشکلات کمبود و اضافه وزن می پردازد. هر دو این انحرافات می توانند باعث ایجاد مشکل در بیان و جویدن شوند.
ازدحام بیش از حد: این یکی از شایع ترین مشکلاتی است که ارتودنتیست ها درمان می کنند. به دلیل کمبود فضای فک ، دندان های بزرگسال نمی توانند در تراز وسط قرار گرفتن با دندانهای موجود فوران کنند. ارتودنتیست ما در Pasadena می تواند دندانها را با استفاده از چندین دستگاه و روش درمانی مجددا تنظیم کند.
مسائل زیبایی شناسی: این موضوع مربوط به شکل کل صورت است که توسط مال اکلوژن تأثیر منفی می گذارد. ارتودنتیست Pasadena ما می تواند فک ، لب و دندان را ترمیم کند تا لبخندی زیبا ایجاد کند.
درمان ارتودنسی چگونه کار می کند؟
دو نوع لوازم وجود دارد که در ارتودنسی کار می کنند که دستگاه ثابت و قابل جابجایی است که به حرکت دندان کمک می کند. این کارها با اعمال فشار ملایم روی دندان ها و فک ها انجام می شود.

لوازم خانگی ثابت شامل:

بریس: این رایج ترین وسایل ثابت شامل باند ، سیم و براکت است. نوارها در اطراف دندان ها ثابت بوده و به عنوان لنگر استفاده می شوند. براکت ها به قسمت جلویی دندان ها وصل می شوند. آرشیوها از طریق براکت ها عبور داده شده و به باندها وصل می شوند. با سفت شدن قوس الوار ، تنش روی دندان ها ایجاد می شود و به تدریج آنها را به موقعیت مناسب منتقل می کند.
لوازم خانگی ثابت: این دستگاه برای کنترل مکیدن انگشت شست انگشت یا رانش زبان به دندان ها وصل شده است.
نگهدارنده فضا: هنگامی که یک کودک کودک از بین می رود ، از نگهدارنده فضا برای نگه داشتن فضای باز تا فوران دندان دائمی استفاده می شود.
لوازم قابل جابجایی شامل موارد زیر است:

Aligners: همچنین به عنوان Invisalign شناخته می شود که برای حرکت دندان ها به همان روش کار بند های سنتی استفاده می شود. ترازها نامرئی هستند و برای خوردن غذا ، مسواک زدن و نخ پاشی قابل برداشتن هستند.
نگهدارنده های فضایی قابل جابجایی: اینها همانند نگهدارنده های فضای ثابت عمل می کنند. این پایه از پایه اکریلیک تشکیل شده است که بر روی فک قرار می گیرد و بین دندان های خاص سیم وجود دارد تا آنها را باز نگه دارید.
برجستگی های لب و گونه: این دستگاه برای دور نگه داشتن لب و گونه از دندان طراحی شده است. با فشار آوردن لب و گونه بر روی دندان ها ، این ضربه گیرها به تسکین این فشار کمک می کنند.
دستگاه جابجایی فک: به این حالت اسپلینت نیز گفته می شود که بر روی فک بالا یا پایین پوشیده می شود و به بستن فک در وضعیت مطلوب تری کمک می کند.

ارتودنسی زمینه دندانپزشکی است که مسئول درمان مال اکلوژن در کودکان و بزرگسالان است. درمان صحیح ارتودنسی نه تنها یک لبخند زیبا و زیبایی را تضمین می کند ، بلکه از ایجاد موانع گفتاری ، مال اکلوژن ، پوسیدگی دندان ، بیماری پریودنتال و اختلالات در مفصل فک پایین نیز جلوگیری می کند.

رایج ترین علائم برای درمان ارتودنسی عبارتند از:

دندانهای شلوغ
جابجایی فک بالا در رابطه با فک پایین
نیش عمیق
نیش باز
نقص مفصل گیجگاهی
برای بیماران دارای دندانهای از دست رفته ، ارتودنسی اغلب اولین مرحله از عمل کاشت یا پروتز است.

برای درمان مال اکلوژن ، ارتودنسی از وسایل ارتودنسی استفاده می کند. انواع مختلفی از دستگاه ارتودنسی وجود دارد. هدف آنها اعمال فشار بر روی دندانهای فردی است به طوری که آنها به درستی در فک حرکت کنند. بسته به مال اکلوژن و سن بیمار ، پزشک ممکن است یک دستگاه ارتودنسی ثابت یا قابل جابجایی را توصیه کند.

وسایل ارتودنسی - انواع

راه حل های کاربردی
کاربرد ثابت ارتودنسی
ارتودنسی مدرن - سیستم DAMON
مرکز دندانپزشکی Cichoń ، بریسهای خودمراقب کننده DAMON را توصیه می کند ، که درمان ارتودنسی مؤثر و کارآمد را ارائه می دهند. تکنیک خود لاینینگ نقطه عطفی در پیشرفت ارتودنسی است و شامل بستن قوس الوار در شکاف براکت با استفاده از یک فلپ مخصوص است ، نه اینکه آن را با پیوند مخصوص (الاستیک) وصل کنید. قوس آزادانه حرکت می کند ، اصطکاک را از بین می برد ، به خصوص در مرحله اولیه درمان. برای بیمار به معنای پوشیدن مدت زمان کوتاه تر دستگاه ، مراجعه به معاینات کمتر ، درد حداقل و مهمتر از همه ، طناب عرضی عرضی است به این معنی که در بیشتر موارد نیازی به برداشتن پرمولر وجود ندارد. بهداشت آسان تر است ، زیرا هیچ پیوندهای انعطاف پذیری وجود ندارد که حذف رسوب انباشته را دشوار می کند.

DAMON METAL و کاربردهای شفاف DAMON
سیستم DAMON در مقابل پرانتزهای معمولی:

زمان درمان کوتاهتر و بازدیدهای معاینه کمتر است
کاهش درد به حداقل
بهبود سریع تر موقعیت دندان - اثرات بعد از ماه اول قابل مشاهده است
حفظ بهداشت مناسب آسان تر - بدون پیوند
معمولاً بدون کشیدن دندان
درمان مؤثرتر برای کودکان و بزرگسالان


زمان و تعداد بازدیدها برای دستیابی به اثر درمان مناسب با استفاده از سیستم DAMON
سیستم دیمون مبتنی بر براکت ها و آرشیو های مدرن با حافظه شکل است که برای دندان ها ظریف است و با اصلاحات کمتری امکان حرکت سریع تر را فراهم می کند. این روش از نظر بالینی برای صاف كردن دندانها و بهبود زیبایی بینی صورت اثبات شده است و زمان درمان را تا شش ماه تسریع می كند. حتی برای افرادی که درمان ارتودنسی سنتی را با نتایج ناموفق انجام داده اند ، توصیه می شود.

اثرات درمان با سیستم DAMON
وسایل ارتودنسی سنتی
یک دستگاه ثابت فلزی ، که به آن سنتی یا پیوند دهنده نیز گفته می شود ، یک نوع کلاسیک از دستگاه ارتودنسی ثابت است. این شامل براکت های فلزی است که توسط یک قوس ارتودنسی به یکدیگر وصل شده اند. مکانیزم دستگاه از طریق نیروهای ملایمی انجام می شود که توسط طاقچه روی دندان هایی که براکت های ارتودنسی روی آنها چسبیده شده است ، اعمال می شود. قوس ارتودنسی با استفاده از پیوندها به براکت ها وصل می شود و براکت ها با استفاده از چسب مخصوص به دندان ها چسبانده می شوند.

اورتودنتا

کاربرد سنتی با لیگامانهای الاستیک
پیوندها (که به الاستیک معروف هستند) برای وصل کردن بایگانی روی شکاف براکت ها قرار می گیرند. رنگ الاستیک بستگی به ترجیحات خود بیمار دارد.

مقایسه وسایل ثابت


برنامه های ثابت تجاری در برابر سیستم DAMON
دستگاه های ارتودنسی قابل جابجایی
وسایل ارتودنسی مربی
مربیان ، که وسایل قابل جابجایی هستند ، به گسترش قوس های دندانی ، اصلاح مال اکلوژن و رشد مناسب دندان ها کمک می کنند. آنها عمدتا برای کودکان در طول دندانپزشکی مختلط در نظر گرفته شده اند. در موارد نادر ، وسایل قابل جابجایی نیز می تواند در بیماران بزرگسال استفاده شود ، که در بیشتر مواقع به آنها توصیه می شود لوازم ثابت بسیار مؤثر باشد.

تراز پاک کن
تراز شفاف ، که وسیله ای برای پوشش است ، یک درمان ارتودنسی با استفاده از یک سینی شفاف است. هیچ براکت یا سیم ندارد. درمان با دستگاه تراز تمیز با کمک نیروهایی که توسط سه کاشی زیست سازگار انعطاف پذیر با سه ضخامت ایجاد می شود امکان پذیر است:

نرم - 0.5 میلی متر
متوسط ​​- 0.625 میلی متر
سخت - 0.75 میلی متر
در طول درمان ، هر سه صفحه - نرم ، متوسط ​​و سخت - از یک شکل برخوردار هستند و تنها تفاوت بین آنها ، قدرت ضربه به دندان ها است که با ضخامت و سختی کاشی تعیین می شود.

ortodonta - aparat ortodontyczny kraków

پاک کننده Aligner
بازخورد
نگهدارنده در نظر دارد تا اثرات درمان ارتودنسی را با استفاده از یک وسیله ثابت تثبیت کند. فرض بر این است که مرحله نگهداری می تواند تا چندین سال ادامه داشته باشد.

مدت زمان درمان حداقل 3 سال تخمین زده می شود و به عوامل زیادی بستگی دارد:

نوع درمان قبلاً استفاده شده
درجه مال اکلوژن
مستعد ژنتیکی


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه هشتم مرداد 1399
نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

سوالات متداول ارتودنسی..........سه شنبه چهارم آذر 1399

فال حافظ..........شنبه یکم آذر 1399

5 ویژگی های یک مشاور عالی که باید داشته باشید..........جمعه سی ام آبان 1399

10 ویژگی یک مشاور بزرگ..........چهارشنبه بیست و هشتم آبان 1399

پیام خود را به آنجا منتقل کنید..........دوشنبه بیست و ششم آبان 1399

چرا سازمانها مشاوران را استخدام می کنند..........شنبه بیست و چهارم آبان 1399

چگونه می توان مشاور تجارت شد..........پنجشنبه بیست و دوم آبان 1399

چگونه می توان یک مشاور عالی کسب و کار کوچک را پیدا کرد..........یکشنبه هجدهم آبان 1399

خدمات مشاوره ای خود را مشخص کنید..........پنجشنبه پانزدهم آبان 1399

سوالات متداول ارتودنسی..........یکشنبه یازدهم آبان 1399

19 روش عملی و سرگرم کننده برای بهبود هجی کردن انگلیسی..........یکشنبه یازدهم آبان 1399

چگونه یک داستان کوتاه با 11 مرحله آسان برای جلب رضایت داستان ها بنویسیم..........پنجشنبه هشتم آبان 1399

گزینه های هزینه و درمان..........دوشنبه پنجم آبان 1399

آیا باید ارتودنتیست شوم (یک مسابقه یک دقیقه ای)..........چهارشنبه سی ام مهر 1399

چه تفاوتی بین وجود دارد دندانپزشک و متخصص ارتودنسی؟..........سه شنبه بیست و نهم مهر 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات