دوشنبه ششم مرداد 1399  ساعت 22 و 42 دقیقه و 05 ثانیه

آنها هر دو دوست دارند از لبخندهای سالم مراقبت کنند!
لبخند به همه ی کمک هایی که می تواند برای سالم ماندن داشته باشد نیاز دارد. با داشتن یک دندانپزشکی عالی در منزل که با مراقبت از دندانپزشکی حرفه ای همراه است ، دندان های شما تا سالهای آینده عملکردی و زیبا خواهند داشت.

اما چگونه می دانید که نیاز به مراجعه به دندانپزشک یا ارتودنسی دارید؟ ارتودنسی ARCH در اینجا برای توضیح است:

چه تفاوتی بین این دو وجود دارد
چه کسی ممکن است شما را ببینید
در چه سنی بهتر است آنها را ببینید
دندانپزشک چه کاری انجام می دهد؟
امیدوارم دندانپزشکی را به طور مرتب برای تمیز کردن و معاینه برای حفظ دندانهای سالم می بینید. به طور کلی بهترین سن شروع به دیدن دندانپزشک در سنین جوانی است ، هنگامی که دندانهای کودک شروع به لمس لثه ها کردند.

وقتی شخصی به عنوان یک دندانپزشک حرفه ای را دنبال کرد ، وارد یک رشته پزشکی می شود که به دهان ، فک ، لثه و دندان اختصاص دارد. موارد زیادی وجود دارد که یک دندانپزشک باید تحت مراقبت باشد ، بنابراین آنها می توانند سریع پیشگیری کنند.

آنها شامل موارد زیر هستند:

پوسیدگی دندان و حفره ها
بیماری لثه
سرطان دهان
بسیاری از دندانپزشکان نیز در واقع جراح هستند! آنها می توانند عمل جراحی مانند کانال های ریشه را انجام دهند و حتی می توانند دندانهای مشکل دار را نیز بکشند.

ارتودنتیست چه کاری انجام می دهد؟
ارتودنتیست شما ARCH در واقع یک دندانپزشک بود و سپس ارتودنتیست شد. پس از طی چهار سال دانشکده دندانپزشکی ، یک دندانپزشک حدود دو سال دیگر دوره های مربوط به ارتودنسی را سپری می کند تا یک ارتودنتیست شود. آنها بیشتر درمورد اصلاح دندانهای شلوغ یا کج ، به همراه درمان کمبودهای لب و سبزیجات ، نگران هستند. این معمولاً به ارتوپدی دندانپزشکی نیز گفته می شود. متخصص ارتودنسی قادر است تمام این موارد را ارزیابی کند و تعیین کند که راه حل برای حل مشکل بهترین کار خواهد بود. در بسیاری از مواقع دندانپزشکان بیماران را به یک متخصص ارتودنسی ارجاع می دهند تا تشخیص دهند که آیا ارتوپدی دندانپزشکی به شما کمک می کند یا خیر.

اگر دندانپزشک شما توصیه می کند که متخصص ارتودنسی را ببینید ، مهم است که ARCH تماس بگیرید. مسائلی مانند دندان های نادرست یا شلوغ شده در واقع می تواند در آینده به مشکلات بسیار جدی تری منجر شود. آنها می توانند شامل ریزش استخوان ، درد فک ، سردرد و مشکلات گفتار شوند. به طور معمول توسط انجمن ارتودنتیكس آمریكا توصیه می شود كه بچه ها در 7 سالگی از ارتودنتیست دیدن كنند تا در رشد و نمو راهنمایی كند.

قطعاً چند مورد همپوشانی در نحوه مراقبت دندانپزشکان و ارتودنتیست از لبخند شما وجود ندارد. مهم است بدانید که ارتودنسی ARCH با شما و دندانپزشک شما همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که لبخند شما (یا لبخند کودک شما) سالم و به نظر می رسد عالی است. اگر سؤالی دارید یا می خواهید درباره آنچه ما انجام می دهیم ، از تماس با یکی از نه مکان مناسب ما در سراسر منطقه بزرگ بوستون دریغ نکنید. ما همیشه خوشحال می شویم که کمک کنیم!
وظایف و وظایف مربوط به دکتر ارتودنسی : "ارتودنتیست"
1) وسایل دندانپزشکی را در دهان بیماران بمنظور تغییر موقعیت و رابطه دندانها و فک و اصلاح مجدد دندانها قرار دهید.

2) سوابق تشخیصی و درمانی را تهیه کنید.


 

3) برنامه های درمانی پیشنهادی و تخمین هزینه را در اختیار بیماران قرار دهید.

4) سوابق تشخیصی مانند تاریخچه پزشکی / دندانپزشکی ، مدل های گچ دندان ها ، عکس های صورت و دندانهای بیمار و اشعه ایکس را به منظور تهیه برنامه های درمانی بیمار مطالعه کنید.

5) دستورالعمل دندانپزشکان و دستیاران فنی را در روشها و روشهای ارتودنسی انجام دهید.6) به منظور تولید و حفظ عملکرد طبیعی ، وسایل دندانپزشکی را بطور دوره ای تنظیم کنید.

7) خدمات ارتودنسی را با سایر خدمات دندانپزشکی و پزشکی هماهنگ کنید.

8) وسایل و تجهیزات ساختاری مانند نگهدارنده های فضا ، نگهدارنده ها و سیم های قوس زاویه ای و زبانی.
توضیحات شغلی ارتودنتیست ، شغل به عنوان ارتودنتیست ، حقوق و دستمزد ، اشتغال
تعریف و ماهیت کار ، الزامات آموزشی و آموزشی ، گرفتن شغل
آموزش و آموزش: مدرک پیشرفته و مجوز در ارتودنسی

حقوق و دستمزد متوسط: 120696 دلار در سال

چشم انداز اشتغال: بسیار خوب

متخصص ارتودنتیست ناهنجاری های حفره دهان و سوء برداشت های دندان را بررسی می کند و چنین شرایطی را درمان می کند. آنها در درجه اول مسئولیت مجدد یا صاف کردن دندانها و فک ها را با استفاده از نگهدارنده ها و بریس های ارتودنسی بر عهده دارند. ارتودنتیست ها تاریخچه پزشکی و دندانپزشکی بیماران را مورد بررسی قرار می دهند ، و پرتونگاری و عکس های آنها را تجزیه و تحلیل می کنند و برنامه های درمانی را تهیه می کنند. آنها بیماران را با وسایل دندانپزشکی متناسب می کنند ، سوابق درمانی را تهیه می کنند و تخمین هزینه را ارائه می دهند. همچنین ممکن است ارتودنتیست ها نیاز به طراحی وسایلی مانند نگهدارنده ها ، سیم های قوس زبانی و لابی و نگهدارنده های فضا داشته باشند.

کار متخصص ارتودنتیست نیاز به تعامل مکرر با سایر پزشکان و کارمندان دارد. آنها باید در مورد عادت های غذایی و تمیز کردن دندان ها به بیماران آموزش دهند. همچنین ممکن است نیاز به بررسی و تنظیم اتصالات دندانپزشکی برای بیماران باشد. این کار به خودی خود می تواند بسیار سودمند باشد ، به خصوص که نتایج ارتودنسی به بازگرداندن سطح اعتماد به نفس و عزت نفس در افراد کمک می کند.

الزامات آموزش و پرورش
برای تبدیل شدن به یک ارتودنتیست ، ابتدا دانشجویان باید حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی یا لیسانس علوم داشته باشند. پس از اتمام برنامه مدرک ، آنها باید به دانشکده دندانپزشکی مراجعه کنند. پذیرش در اینگونه مدارس بیشتر مبتنی بر نمرات آزمون پذیرش دندانپزشکی است. پس از ثبت نام ، دانشجویان باید دوره های علوم پیشرفته را طی کنند. دانشکده دندانپزشکی چهار سال به طول می انجامد و به دانشجویان فارغ التحصیل از آن ، دکتر جراحی دندان یا دکترای پزشکی دندانپزشکی داده می شود. این دندانپزشکان جدید باید با گواهینامه ارتودنسی ، آن مدرک را دنبال کنند. این کار به سه سال مطالعه دیگر نیاز دارد.

اکثر ایالت ها نیاز به مجوز ارتودنسی دارند. پروسه صدور مجوز شامل اخذ مدرک تحصیلی از دانشکده دندانپزشکی معتبر و قبولی در آزمون های دندانپزشکی هیئت ملی می باشد. در برخی ایالت ها ممکن است دانشجویان علاوه بر داشتن مدرک تحصیلات تکمیلی ، امتحان ویژه ای را نیز گذرانند.

گرفتن شغل
ارتودنتیست های واجد شرایط می توانند در مراکز درمانی یا دفاتر خصوصی پزشکان از مناصب استفاده کنند. اطلاعات مربوط به چنین مواردی را می توان در مجلات اشتغال ، تبلیغات روزنامه ها و وب سایت های شغلی یافت. علاوه بر این ، فارغ التحصیلان اخیر می توانند از دفاتر جایگاه در دانشکده های دندانپزشکی کمک بخواهند.

امکانات پیشرفت و چشم انداز اشتغال
ارتودنتیست ها ممکن است با فعالیت به عنوان همکاران دندانپزشکان مستقر شروع به کار کنند. آنها پس از به دست آوردن تجربه لازم ، ممکن است روشهای ارتودنسی خود را برقرار کنند. علاقه مندان به دانشگاهیان همچنین می توانند به سمت کار تحقیقاتی روی آورند و یا در دانشکده های دندانپزشکی سمت های دانشگاه را بگیرند. برای پیشرفت در ارتودنسی ، ارتودنتیست ها باید از آخرین تحولات این حوزه آگاه باشند.

انتظار می رود چشم انداز اشتغال برای ارتودنسی در دهه آینده مطلوب باشد. با گذشت سالها ، تقاضا برای خدمات دندانپزشکی به احتمال زیاد افزایش می یابد و در نتیجه فرصت های شغلی بیشتری ایجاد می شود. چشم اندازها به شرایط عمومی اقتصادی بستگی دارند و در مواقع کند ، ارتودنتیست ها احتمالاً با کاهش تقاضا برای خدمات خود روبرو می شوند.

شرایط کاری
متخصصان ارتودنسی زیادی مشاغل خود را راه اندازی کرده و در کنار سایر پزشکان و کارمندان فعالیت می کنند. افراد شاغل در مراکز درمانی معمولاً دارای دفاتر تمیز ، روشن و راحتی هستند. ساعات کار قابل انعطاف است و متخصصان ارتودنتیست برای پاسخگویی به نیاز بیماران و خودشان می توانند برنامه های خود را تنظیم کنند. این ممکن است شامل کار در عصرها و آخر هفته ها باشد. متخصص ارتودنسی تمام وقت معمولاً هر هفته 35 تا 40 ساعت کار می کند. برخی حتی با تمرین نیمه وقت پس از بازنشستگی ادامه می دهند.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه ششم مرداد 1399
نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

چگونه یک داستان کوتاه با 11 مرحله آسان برای جلب رضایت داستان ها بنویسیم..........پنجشنبه هشتم آبان 1399

گزینه های هزینه و درمان..........دوشنبه پنجم آبان 1399

آیا باید ارتودنتیست شوم (یک مسابقه یک دقیقه ای)..........چهارشنبه سی ام مهر 1399

چه تفاوتی بین وجود دارد دندانپزشک و متخصص ارتودنسی؟..........سه شنبه بیست و نهم مهر 1399

SEO محلی به معنای افزایش درگیری ، ترافیک و تبدیل است..........یکشنبه بیست و هفتم مهر 1399

مشاور سئو چیست؟ و آن ها چه کار می کنند؟..........یکشنبه سی ام شهریور 1399

یافتن متخصصین خدمات مختلف در خدمت از ما..........سه شنبه چهارم شهریور 1399

هزینه بریس ها و درمان ارتودنسی..........یکشنبه دوم شهریور 1399

مشاور کسب و کار..........دوشنبه بیست و هفتم مرداد 1399

پایداری کامل و حفظ دندان..........جمعه بیست و چهارم مرداد 1399

تغییر رنگ دندان..........چهارشنبه بیست و دوم مرداد 1399

سایر مارک های پرانتزی نامرئی در انگلستان..........یکشنبه نوزدهم مرداد 1399

قیمت پرانتز در ایران..........شنبه هجدهم مرداد 1399

تفاوت بین ارتودنتیست و دندانپزشک چیست؟..........یکشنبه دوازدهم مرداد 1399

لبخند جدید! جدید شما!..........چهارشنبه هشتم مرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات